| membrucac a întrebat:

Daca mi sa spar ecranul adica nu chiar spart adica e o ciobitura dar nu mai merge touchscreenul pe o parte si am garantie pot sa o repar cu ajutorul garantiei? !

11 răspunsuri:
| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Da, presupun ca merge daca zici ca ai garantie.

| vlady434 a răspuns:

Depinde de la ce distribuitor ai luat telefonul (Vodafone, Cosmote, Orange, Flanco, Domo). Normal ar fi, sa ti-l faca, dar tot o sa platesti niste bani. La unele modele nu se merita sa le schimbi ecranul, pentru ca, costa schimbatul aproape cat telefonul nou.

| soloangel01 a răspuns:

Nu! Garantia e ca merge telefonul(cat ai garantie). Daca ii provoci tu orice fel de dauna, nu te ajuta garantia.Garantia o poti folosi, de exbig grinaca ajungi acasa desfaci cutia in care este telefonul...si observi ca nu merge difuzorul, sau nu merge tastatura(touchscreen), etc., asta e garantia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod cert, nu. Ecranul se sparge aproape exclusiv din vina ta, deci vei plati o suma pentru inlocuirea acestuia.

Răspuns utilizator avertizat
| JohnnyBi a răspuns (pentru TheCubeBoy):

Buna experienta ai. garantia aia prevede ca daca este vina ta defectul aparatului garantia nu acopera reparatia (in caz de spargere, scapare, bagat la apa si alte chestii de genul). acopera doar problemele telefonului in sine (care apar fara interventia omului) cum ar fi viata bateriei slaba, probleme la antene si alte chestii (scrie pe garantie toata biblia asta pe care nu o cititi). daca bagi telefonul in apa sa ii zici tu lui Mutu ca ti-l repara pe garantie. orice telefon in interior are o placa care se oxideaza la contactul cu apa. odata placa oxidata -> vina utilizatorului -> nu se repara pe garantie. asta este doar un exemplu

| membrucac explică (pentru TheCubeBoy):

Si daca e o tebleta

| membrucac explică (pentru membrucac):

Tableta pardon

| LTAA a răspuns (pentru membrucac):

Dacă ai orice altă tabletă în afară de iPad, nu.
Deoarece iPad este construit la fel ca și iPhone, adică aproape imposibil de demontat.

| PedoBarbie a răspuns:

Se poate.

| membrucac explică:

Am o tableta orion tab 700