| membrucac a întrebat:

Daca mi sa spar ecranul adica nu chiar spart adica e o ciobitura dar nu mai merge touchscreenul pe o parte si am garantie pot sa o repar cu ajutorul garantiei? !

11 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod cert, nu. Ecranul se sparge aproape exclusiv din vina ta, deci vei plati o suma pentru inlocuirea acestuia.

| soloangel01 a răspuns:

Nu! Garantia e ca merge telefonul(cat ai garantie). Daca ii provoci tu orice fel de dauna, nu te ajuta garantia.Garantia o poti folosi, de exbig grinaca ajungi acasa desfaci cutia in care este telefonul...si observi ca nu merge difuzorul, sau nu merge tastatura(touchscreen), etc., asta e garantia.

| vlady434 a răspuns:

Depinde de la ce distribuitor ai luat telefonul (Vodafone, Cosmote, Orange, Flanco, Domo). Normal ar fi, sa ti-l faca, dar tot o sa platesti niste bani. La unele modele nu se merita sa le schimbi ecranul, pentru ca, costa schimbatul aproape cat telefonul nou.

Răspuns utilizator avertizat
| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Da, presupun ca merge daca zici ca ai garantie.

| membrucac explică:

Am o tableta orion tab 700