| Zendayya a întrebat:

Daca vreau sa instalez Windows 8 pe un stick, de cata memorie trebuie sa fie stick-ul?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca bootezi stickul cu o singura varianta de windows atunci ai nevoie de un stick de 4 gb!
Iar daca alegi un windows refacut care are mai multe variante, adica aproape toate windows-urile 8 in 1 singur... (care se poate descarca de pe tracker-e) atunci ai nevoie de un stick de cel putin 6 gb! Dar ca sa fi mai sigura, cand descarci win-ul atunci te uiti cati gb are si iti poti cumpara dupa! Succes!

| alexs99 a răspuns:

Pentru a incapea Windows 8 pe un stick acel stick trebuie sa aiba cel putin 4 GB.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru instalrea unui windows 8 pe un stick iti trebuie unul de 32 Gb.De preferat pe USB 3.0. Cei care au postat aici nu au citit bine enuntul tau /instalare pe!

| aureljeo a răspuns:

Avand in vedere ca Win 8 x 64 are 3, 50 gb aproximativ teoretic de pe un stick de 4 gb merge