| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! Dintre urmatoarele laptop-uri care credeti ca este mai bun(va rog sa argumentati)? Tinand cont ca au acelasi pret: 2000 lei. Merita acesti bani? Ca brand, Acer sau Asus? Multumesc!
1)http://www.cel.ro/......20m-1gb-l/
2)http://www.cel.ro/......10m-1gb-l/

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Acer este mai bun.Are fregvența la CPU mai mare un pic, ecranu mai mare și placa video mai bunicică. Deci Acer

| pcsick a răspuns:

Acer. de ce: are procesor gen.3 ivy bridge 22nm, ceea ce-l face sa consume mai putina energie = autonomie acumulator mai mare. Apoi placa grafica este GT 620M(model superior celei de pe Asus) cea de pe Asus este pe 64 de biti, stiu sigur pentru ca cunosc model.
Acer are camera web mai buna decat modelul Asus.
Acer are dispay mai mare.
aceru-ul are sistem de operare iar Asus nu.
singurul avantaj fata de care-l poseda modelul Asus este ca are usb3.0, ceea ce inseamna ca daca ai un stick usb3.0 vitezele pot fi duble fata de stickurile obisnuite.
alege Acer. cu placere