| teoooGT a întrebat:

Dau fundita.
AM un iphone 2g 8gb si vreau sa-l fac la setarile din fabrica, stiti vreun cod ceva? pentru resetare generala?

1 răspuns:
| aleexxaanndrra a răspuns:

ATENTIE scoate cardul de memorie si copie contactele de pe telefon pe sim inainte ca sa-i dai resetare generala daca nici asa nu7 va merge, suna la relatii cu clientii si roaga-i sa-ti trimita din nou setarile internet
Ca sa înțeleg mai bine, mergi la setings/ general/infomations/ ( setari/general/informatii) uite in jos si zii ce versiune si ce firmware modem este. Dacă firmware modem(baseband) este peste 1.59.sunt nedeblocabil.Cum ai făcut restore din iTunes presupun ca acum ai 4.3.2 cu firmware modem 04.10.01,atunci telefonul este blocat, pentru deblocare Îți trebuie un gevey sim (nu prea indicat) sau deblocare oficială, caută pe forum.Revino cu ce am cerut, si apoi îți explic cu jailbreak ( pentru a instala aplicații crack. uite si multe altele), dacă vrei sa ii faci.