| florincreatoruldevideoclipuri a întrebat:

De acum cateva luni am o problema cu driverele de la placa video.Am un laptop Dell Inspiron 7737 (placa video GT 750M).De fiecare daca cand imi instalez drivere mai noi de 347.25 nu mi se mai booteaza Windows-ul (Windows 8.1). Ar trebui sa fac un update la BIOS?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Update-ul de bios nu te-ar ajuta cu nimic. Aici poate fi vorba de drivere incompatibile cu sistemul de operare sau chiar si cu placa video in sine.

| HuShEr a răspuns:

Update la bios nu cred ca ar fi chiar necesar dar totusi te-ar putea ajuta. totusi incearca sa iei geforce experience si sa demarchezi optiunea pentru beta drivers

| florincreatoruldevideoclipuri explică:

Driverele de la NVIDIA sunt compatibile cu sistemul de operare si laptop-ul. Driverul de la NVIDIA e singurul care l-am updatat pana acum.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

De ce sa faci update la bios? asta nu e de la bios. Acel driver/program nu este compatibil cu windows-ul tau, Ti-as prefera sa te duci frumos pe site-ul Dell si cauta-ti driverele singur.:) Uite ca-ti dau eu site de la driverele tale:). http://www.dell.com/......ers/simple