| greenmoon a întrebat:

De ce bateria laptopului nu ma tine mai mult de 10 minute? sad

9 răspunsuri:
| GOLD99 a răspuns:

Depinde, probabil ca l-ai folosit si sa consumat rapid bateria, ori unele site-uri pe care intri necesita mai mult laptopul, asta se intampla la toate laptopurile mai mult sau mai putin depinde de laptopul tau.

| K0sti a răspuns:

Pentru ca s-a dus. Ca orice acumulator are un timp de viata limitat. In functie si de cum il utilizezi. In functie de ciclurile de incarcare-descarcare, etc.
Citeste aici: http://www.craiovacenter.com/index.php/topic,1370.0.html

| alincde a răspuns:

Daca ai laptopul cumparat de mult timp bateria trebuie inlocuita, durata de viata a unei baterii e in jur de 3-4 ani dupa care trebuie inlocuita deoarece substantele din ea i-si pierd din propietati. Daca bateria e noua mai depinde si consumul pe care i-l are laptopul respectiv, cu cat sunt mai performante si sunt folosite la capacitate maxima, cu atat bateria tine mai putin deoarece consumul e mai mare.

| greenmoon explică (pentru GOLD99):

Cam cat m-ar duce o baterie? vorbind dpdv financiar...

| BESTNICK a răspuns:

Pentru ca folosesti laptopul cand e la incarcat.e recomandat cand il folosesti acasa ii scoti bateria si il ti in incarcator.

| Katoteshika a răspuns:

Si eu am laptop si mi se descarca fff repede...
acum depinde cum il folosesti, daca faci 3 lucruri de o data se descarca mult mai repede.
eu cat il folosesc uneori il tin la incarcat si pot sa stau mult timp

| laptopnews a răspuns:

Probabil trebuie inlocuita! De cat timp o ai? Vezi ce garantie ti s-a oferit pentru baterie, daca mai e cazul! Succes!

| Sodobarus a răspuns:

Este vechi si eu am aceeasi problema

| xXSpikeXx a răspuns:

Eu am ul laptop Compaq CQ61 si il am de 3 ani.Am aceeasi problema.Bateria laptopului are o durata de viata de 3-4 Ani Tu cand ai bateria incarcata Full trebuie sa Scoti acumulatorul iar cand se descarca de tot il bagi la incarcat pana bateria este Full.Si tot Asa.Sau alt caz pentru ca ai supra incalzit laptotul iar cand faci acest lucru laptopul nu mai suporta si bateria este afectata si isi pierde din proprietati daca te tine mai putin de 10 minute iti recomand sa iti iei o baterie NOUA si sa ai grija de ea. Daca vrei un ghid de ingrijire de a bateriei il gasesti AICI - http://www.laptopreview.ro/......-ului.html