| sweetys a întrebat:

De ce cand apropii telefonul de camera de la laptop imi apare meteo pe ecranul de la telefon? Am descoperit azi cand incercam sa lucrez pe laptop si trebuia sa copii ceva de pe tel si cant l-am pus pe marginea de sus a ecranului de la laptop am vazut ca imi apare meteo. Merge si la alte laptopur, am facut proba

2 răspunsuri:
| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

O fi avand vreun senzor ceva care in prezenta lor face asa.nustiu ce sa zic extrateresti creca laughing.e ceva cu senzorii cand intercepteaza raze ceva de la twelefon reactioneaza asa

| sweetys explică (pentru Smecher_Nuti_1999):

Mi-am dat seama de la ce e. E un magnet sau ceva magnetic/magnetizat langa camera de la laptop si cant apropii telefonul acesta se comportca ca si cum ar avea husa magnetizata.