| Gerrard196 a întrebat:

De ce cand introduc modemul in calculator imi apare "un dreptunghi" in care scrie Windows - drive not ready (titlu) si " The drive is not ready for use; its door may be open. Please check drive and make sure that a disk is inserted and that the dor is closed" cu oprinunile cancel, try again, continue. Dupa ce dau cancel sau continue imi apare altul mai mic cu titlul "Windows - no disk" si scrie " there is no disk in the drive. Please insert a disk into drive." Si aceleasi optiuni dau una iar dupa 5 secunde iarasi apare primul si tot asa... Funda pentru solutia care functioneaza big grin

1 răspuns:
| manuel72 a răspuns:

Inteleg ca e vorba de un modem usb, deci mergi la operatorul telefonic care ti l-a dat si schimba-l.Ai instalat software-ul care era pe el? Pe alt calculator merge?