| Codooooooi696969696969 a întrebat:

De ce după 30 de minute când ma joc pe laptop, îmi apare semnul exclamării pe wifi și trebuie sa dau restart sa meargă din nou? Am Windows 8.1, țin sa menționez ca pe telefon îmi merge wifi-ul

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Ai o problema cu modulul WiFi - ori hardware ori software (= drivere). Cel mai simplu e sa incerci un update de drivere (trebuie sa stii unde sa cauti). Mai radicala e varianta schimbarii modulului WiFi din laptop cu altul care are suport mai bun software (= drivere) si nici sa nu fie suspect de defecte hardware. Undeva intre ele poti sa incerci sa pornesti laptop cu un Live Linux si sa il folosesti peste cele 30 minute sa vezi daca si acolo pierzi WiFi - daca nu il pierzi in Linux poti sa excluzi probleme hardware si sa te concetrezi exclusiv pe probleme software.