| onelove12 a întrebat:

De ce este tehnologia importanta?

Răspuns Câştigător
| Andreea_Mihaella_1998 a răspuns:

Hmmmm.iti usureaza viata. decat sa cauti ca moaca o carte prin magazine/biblioteci dai un search pe google si ai si cartea si rezumatul si tot ce mai vrei tu. suntem mult mai bine informati, avem acces la vreme, la stiri..etc ..cam peste 95% din ce vrei sa stii gasesti pe internet. tehnologia nu face decat sa usureze viata smartphonurile tin minte absolut tot pentru tine, intalniri, zile de nastere...cum sa zic te ajuta mult

6 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Pentru ca n-am mai putea sa le aratam prietenilor ce mancam in fiecare zi.

| cookie01 a răspuns:

Pentru ca usureaza munca oamenilor. Ar trebui sa fie importanta pana intr-un anumit punct, deoarece omenirea da in cealata faza, lenea.

| ARF a răspuns:

- comunicare
- cumparaturi de pe internet
- informatii pentru. cultura ta generala
- ne usureaza viata

| NoOneKnow a răspuns:

E importanta pentru ca viata devine mai usoara, dar are si efecte negative. Odata cu dezvoltarea tehnologica s-a dezvoltat si lenea.

| danutzuuflorinutzuu a răspuns:

Pentru ca schimba modul de viata al oamenilor funda?

| Almasan_Razvan_1999 a răspuns:

Deageaba =)