| anonim_4396 a întrebat:

De ce muzica live suna altfel decat cea

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru ca sunetul nu este prelucrat.

| baba a răspuns:

Altfel în ce sens? dacă mă întrebi pe mine "Don't look back in anger" sună de 10 ori mai mişto la concert decât în studio iar Blaxy Girls de 10 ori mai naşpa live ca-n studio.
Eu cred că la concerte adevăraţii artişti îşi permit să se contopească cu publicul, vreme ce în studio sunt doar ei. Trupa + publicul = combinaţie mai profundă de sunete (în special pentru public care e şi el implicat acolo).
Vreme ce Blaxy Girls... mă opresc aici. Nu comentez.

| JustMeFlory a răspuns:

Sunt de acord q regis si mai conteaza si vocea celui care canta...de ex daca canta Sexy brailenacarolling on the floorrolling on the floor suna oribil! si q prelucrare q tot!laughing