| DoRu a întrebat:

De ce nu-mi mai apare speaker-ul ala ca o boxa in bara de start in dreapta jos? Nu am sonor! sad

Mentionez ca m-am dus in Control >Panel--Proprietati Dispozitive de sunet si audio aveam Silentios bifat l-am debifat dupa ce am inchis fereastra aia nu s-a mai auzit muzica ca eu ascult muzica. Ca sa am sonor trebuie sa tin deschis Proprietati Dispozitive de sunet si audio. Si cand am incercat sa bifez Pictograma de volum in bara de activitati si imi zice: Windows nu poate controlul de volum in bara de activitati deoarece programul Control volum nu s-a instalat. Pentru a-l instala, utilizati Adaugare/Eliminare din Panoul de control.

Ma lamuriti voi mai bine cum si ce trebuie sa fac? Va rog frumos, funda!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Play_8291 a răspuns:

Reinstaleaza driverul de sunet care se gaseste pe cd-ul cu drivere al placii de baza, de cele mai multe ori este ori Realtech ori SoundMax, depinde de modelul placii de baza. Bafta!

5 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Pai ai windows XP Home de aia nu merge din bara! Du-te in control pannel la audio acolo si modifica nivelul snorului de acolo!

| Bybanu a răspuns:

Nu cred ca ai driver audio bine instalat, sterge-l si reinstaleaza-l

| DoRu explică:

N-am Windows XP Home! Am Windows XP Professional Service Pack 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am gasit un site super cu creatzii pentru ziua indragostitilor uite http://cenacluljj.wordpress.com/fituica-jj/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza driver-ul de sunet care se afla pe cd-ul cu drivere al placii de baza. Bafta!