| Anonimul1600 a întrebat:

De ce nu pot da in bios placa video la PCIE se da mereu iar pe auto nu ramane PCIE

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca nu te pricepi.
Dupa ce ai facut modificari in BIOS, ele trebuie salvate inainte de repornirea calculatorului.

| Anonimul1600 explică (pentru Bula):

Le-am salvat restul se salveaza numai aia nu

Bula
| Bula a răspuns (pentru Anonimul1600):

Seteaza PCIE, nu Auto, dupa care salvezi configuratia noua.
Evident, trebuie sa ai si o placa PCIE bagata in slot, la care sa fie conectat monitorul.

| Anonimul1600 explică (pentru Bula):

Deci am gtx 1060 dau PCIE si se da auto sa CPU am schimbat si bateria de bios am facut si uptade la bios si tot nu merge si nici un joc nu merge am doa 9 fps si merg toate cu mult lag

Bula
| Bula a răspuns (pentru Anonimul1600):

Nu prea am inteles nimic ("am doa 9 fps?), dar ar trebui sa apelezi la un specialist, sa-ti configureze sistemul cum trebuie.
Lag-urile nu sunt de la setarea BIOS-ului.