| Marymary05 a întrebat:

De ce procesorul meu este folosit in proportie de 12 % si dintr-o data sare la 90 dupa 60 - 10-70-20 fara sa am "programe" grele
( Core 2 Duo e6600 2,4 Ghz )

6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Ce e cu intrebarea asta stupida? e asa greu sa aprinzi un task manager la sectiunea Proceses si sa vezi ce mananca mult? probabil niste service-uri ieftine de la programele din startup... ca voi in ziua de azi nu stiti ce e aia o optimizare. Lasa-mi totusi cateva poze sa vad.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Marymary05):

Asta e poza la startup(imediat dupa ce aprinzi pcul)? 2 gb serios? un windows optimizat trebuie sa manance maxim 700 mb ram, si 35 procese, tu ai 80 foarte foarte multe. Poza cu proceses nu ma ajuta deoarece nu sunt toate procesele in poza sa vad care mananca mai mult % CPU. Mai fa cateva poze sa vad toate procesele on.

| Marymary05 explică (pentru SasNetRomania):

Http://postimg.org/image/b1gcjw5b9/, in ordine descrescatoare dupa CPU

| SasNetRomania a răspuns (pentru Marymary05):

In afara de teamspeak si acel agregation care nu stiu ce e nu vad nimic necorespunzator in imaginea ta ca tot nu sunt toate procesele ca sa te ajut sa le opresti, sa ramana cel mult jumatate adica 40.
Totusi incerca Start-Run-MSCONFIG-Services (bifezi hide Microsoft serv) si dezselectezi tot ce este acolo in afara de antivirus, sunet etc. La fel faci si sus la Startup.

| Marymary05 explică (pentru SasNetRomania):

Mersi