| Bogdanღ a întrebat:

Cum pot afla daca procesorul : http://www.emag.ro/......600-S-LGUG este compatibil cu placa mea de baza?

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Http://asrock.com/mb/cpu.asp?Model=AM2NF3-VSTA

Tu vrei sa bagi un Intel si din cite vad placa este pentru AMD =nu se poate

3 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Cauti dupa modelul de placa de baza ce proc suporta.Poate ai manualul ei si scrie acolo. Poti baga un everest si identifica el placa ce model este apoi dai o serciuiala pe net si vezi ce model de proc suporta, Nu achizitona procul pina nu ai idee daca se intelege cu placa ta. Daca pune-i modelul placii aveam de unde porni la cautare.

| Bogdanღ explică (pentru Urzi23):

Placa de baza este: ASRock AM2NF3-Vista (asa scrie pe manual). Sper sa fie compatibila.

| Bogdanღ explică (pentru Urzi23):

Funda! happy Multumesc mult de raspuns, creed ca am sa-mi schimb si placa de baza pentru ca nu e mai mult de 4 milioane una buna Intel.

| Urzi23 a răspuns (pentru Bogdanღ):

Http://asrock.com/mb/cpu.asp?Model=AM2NF3-VSTA

Tu vrei sa bagi un Intel si din cite vad placa este pentru AMD =nu se poate