| Jokerul_6271 a întrebat:

De ce toata lumea este inebunita dupa iphone 4?
Si este considerat mai bun decat competitia? N8, Htc incredible S, Desire Hd
Mi se pare un telefon cu prea multe probleme.
In primul rand daca nu il tii cum trebuie nu are semnal, camera e mult mai slaba fata de celelalte, nu are slot pentru card, esti "urmarit" http://stirileprotv.ro/......a-lor.html Nu are gps integrat doar a-gps
Si totusi de ce? Sa zicem sistemul de operare... Dar care ce? Android are ce nu are ios si ios are ce nu are android. La n8 inteleg symbian, dar este symbian 3 care nu m-a dezamagit la prima impresie chiar si avand procesorul mai slab...Nu s-a blocat la 5 aplicatii deschise!
Dati voi motive si defecte la celelalte telefoane

3 răspunsuri:
| TheSpecialOne a răspuns:

Apple e Apple si Apple e Microsoft ei din totdeauna au facut cele mai simple si mai de calitate produse si fara ei iti spun sigur ca un telefon cu touchscreen nu si-l putea permitea in Romania decat Becali. Motivul nu-l stiu, au o campanie extraordinara de promovare a produselor si sunt telefoane de lux(am gasit pe net firme care placheaza iphone4 cu aur). Din punctul meu de vedere cel mai bun tel din Romania este LG Optimus 2x din cauza camerei, os si procesor(dual-core) iar din USA cele mai bune sunt Motorola Atrix si HTC EVO4G. Dar concurenta va creste deoarece in curand se va lansa si Samsung Galaxy S 2. Desi Iphone nu este pe vreo lista de supertelefon are vanzari fenomenale si practica un pret exagerat. Cred ca totul este din cauza ca oamenii au incredere in Apple deoarece este Microsoft care e o firma veche + ca daca ei au inventat smartphonu cine l-ar putea face mai bun ca ei? Funda?

| Remember_1479 a răspuns:

Apple nu e in parteneriat cu Google deoarece sistemul de operare Android este facut de Google. Deci Apple si Google sunt si ele rivale. Problemele de la Iphone s-au rezolvat printr-un upgrade al softwareului iar faza cu urmarirea nu e cum credeti voi ( http://www.boio.ro/povestea-cu-iphone-ul-care-te-urmareste/ ) ios este un sistem de operare bine pus la punct, se misca foarte bine + miile de aplicatii din appstore fac din iphone cel mai bun telefon. Acum fiecare cu parerile lui :D

| Jokerul_6271 explică:

Apple e Microsoft?rolling on the floor
Cele 2 companii sunt total diferitelaughing
Apple are parteneriat cu google, iar Nokia pentru a iesi din nou pe piata a facut unul recent cu Microsoftlaughing
Astfel Nokia produce terminalul iar Microsoft sitemul de operarelaughing