| HomerSimpson a întrebat:

De ceva timp am probleme cu internetul.Se incarca toate ledurile,functioneaza cateva secunde, iar apoi iar cade.Se tot repeta asa de cateva ore.
Sa fie de la modem?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca ledurile de care vorbesti sunt cele de pe modem, atunci inseamna ca modemul se reseteaza automat continuu.

Un sfat ar fi sa il scoti din priza pentru 10.20 sec.

Daca nu merge, incearca un reset (un buton mic pe el, il apesi cand e in priza. Va trebui sa ii refaci setarile in principiu.

Daca nici asta nu merge, atunci iti trebuie un modem nou.

| HomerSimpson explică (pentru cristimihailov):

Azi de dimineata am vazut ca nu se mai reseta, iar de atunci functioneaza corect.
Pana acum am folosit doar wifi-ul, pe telefon, unde functioneaza bine, fara nicio problema.
Problema este ca nu pot sa ma conectez pe PC.Imi arata la status "limited or no conectivity".