| Senchea_Marian_1997 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un router wireless D-Link GO RT N150, pentru. a-l folosi pe internet de la RDS.Primele 2 zile a functionat corect, fara probleme, dar de atunci, de fiecare data cand pornesc calculatorul, nu se conecteaza la internet, iar daca intru in setarile router-ului, scrie ca e conectat, dar nu functioneaza. Daca bag cablul de la RDS direct in calculator, functioneaza, iar cu routerul nu.Pentru a putea sa conectez router-ul, trebuie sa ma chinui de fiecare data sa ill conectez din setari. Uneori, functioneaza daca scot cablul RDS din spatele router-ului, si il reconectez, apoi dau connect din setarile router-ului.Stie cineva cum as putea sa scap de problema?

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Am mai spus prin alte posturi sa nu va mai luati D-Link sa va luati TP-Link. D-Link-ul nu mai este de mult ce a fost. Toate modelele care le-au scos de 4-5 ani incoace au fost numai cu probleme. Ba hard, ba soft.
Banuiala mea este ca nu-si ia sau isi pierde DNS-ul si de aia reactioneaza in momentul cand ii scoti cablul. Isi da un refresh. Aceeasi chestie poti sa o faci si scotand alimentarea.