Întrebare recomandată | pierduta a întrebat:

Dupa ce ai configurat routerul wireless, acesta va functiona doar daca cablul de internet este permanent conectat la router?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu neaparat. Poti sa pui si un stick cu cartela. Altfel, fara cablu nu merge.

| GdX a răspuns:

Bineinteles. Cum vrei sa ai link cu exteriorul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de unde vrei sa ia net?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, router-ul va transforma atomii in internet. Poti configura un router acasa si apoi poti pleca in mijlocul oceanului Atlantic. Ii pui niste baterii si, pac-pac, ai internet in mijlocul oceanului. Cum de nu s-a gandit nimeni la asta?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Inteleg ca vrei sa intrebi daca poti intrerupe alimentarea cand nu folosesti PC-ul. Da, se poate. Cind vei reconecta routerul, va functiona normal.