| Andwta a întrebat:

De o luna am router Huawei hg658 si nu imi merge wireless de pe alt dispozitiv. Ce ar trebui sa fac sa am wi-fi pe telefon. Nu prea ma pricem in tehnologie.

4 răspunsuri:
| Medusa666 a răspuns:

Sa ii suni pe cei de la care ai cumparat router-ul si sa le oferi detalii. Sau sa stingi si sa aprinzi router-ul din nou.
Funda?

| floryn1993 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=SgHFrf5PTfs http://free-time-info.com/configurare-modem-huawei-hg658.html/
1 Intai tastam in Internet Explorer, Firefox etc….sau in alt browser 192. 168.1.1
2 utilizator = admin si parola = admin
3 Se apasa pe Basic/Setari depinde de soft dupa care pe WLAN si acolo ai setarile, WLAN este intotdeauna Wi-Fi si Lan este cel prin fir

| octav005 a răspuns:

Pai trebuie sa ai un CD de la el, de driver si il instalezi in PC, lAPTOP, si trebuie sa faci niste setari, trebuie sa il faci cu ip static, DHCP, si sa iti pui un nume si o parola ca sa nu iti poate intra oricine pe netul tau.
Daca nu te pricepi poti chema pe cineva, poate si cei de la firma de cablu sa te ajute. TE pot ajuta si eu.