| LaRkIn a întrebat:

De o vreme tot imi sacadeaza aproape fiecare joc...chiar si metin
Specificatiile computerului :
Placa video ati radeon hd 5450 1024mb
procesor amd athlon II triple core 3.2ghz
4gb ram ddr3...
La majoritatea jocurilor trec de cerintele lui recomandate, chiar si pe rezolutie mica imi sacadeaza ...stie cineva de ce?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Fa o optimizare sistem cu programul asta de aici
http://romania-inedit.3xforum.ro/......ro_V3_7_3/
Dupa lansare program da clik pe GRIJA! si apoi descarca Game Booster de aici http://romania-inedit.3xforum.ro/......Activated/
Odata activat, Game Booster va inchide toate acele servicii inutile pentru Windows si inutile rularii unui joc, ba mai mult de atat vor fi inchise si alte programe aflate in executie si care ar putea consuma prea multa memorie Ram.

| Kattan a răspuns:

Posibil ca ai programe in fundal care folosesc foarte multe resurse ale sistemului.
In ceea ce priveste faptul ca Vista nu e bun pentru jocuri, nu are legatura ce Windows ai.

| DanuTzCarbon a răspuns:

Pai depinde de windows acum. Exemplu: Vista nu e bon deloc pentru jocuri mai ales la fifa merge jucatoru pe teren singur. Last XP sau orice XP merge pe el cam orice. Windows 7: De acesta nu stiu multe informatii dar stiu ca nici la el nu merg unele lucruri. Cel mai recomandat de mine windows este LastXP ca si afisare dar ca si functionare. Merge pe el cam orice joc.

| cata_9485 a răspuns:

Cine imi zice si mie o problema de amea
imi instalez metin 2 in pc si intru in el sa ma joc intru dau enter pe caracter si mai stau unpic prin orasi si mi se stinge pc dc? plz spuneti-mi sa stiu ce fac va rog Mooolt de toot