| Strongman a întrebat:

Se merita sa dau pe acest sisitem : Procesor AMD Athlon II X3 450 Triple Core -3200MHz, RAM-4GB, Placa Video- Ati Radeon 5450 -1Gb Ddr3, Hdd Sata 2 -750 GB, Unitate optica-DVD-RW, sa dau suma de 1200lei? Dau funda si multumesc!

5 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Procesorul costa vreo 3 milioane, placa video vreo 1, 5 milioane, ramul e destul de ieftin si ala, deci sa zicem 1, 5 milioane, harddisk-ul vreo 2, 5 milioane. Parca nu prea merita, cu bani astia il faci nou pe bucati. Preturile care le-am scris mai sus, sunt pentru produse noi. Chestia e ca nu stiu exact componentele, deoarece sunt mai multe tipuri de procesor la fel ca ala, la preturi diferite si la fel si in cazul celorlalte componente. Apropo nici placa de baza nu ai precizato. Ca idee cu 1200 sau un pic peste iti faci acelasi sistem cu piese noi.

| skama18 a răspuns:

Cauta pe emag.ro sau la pcgarage.ro.la pretul aasta i iei unu la fel de bun. poate si mai bun si e nou.

| KodrutZ a răspuns:

Nu ai zis nimic de sursa, placa de baza si carcasa. Cit primesti garantie la el? In principiu, raspunsul e NU, mai ales daca il iei din vreun rahat de supermarket/Domo.

| IAmAnonim a răspuns:

Mie mi se pare bun la 1200 lei

| asdasdqweqweqwrrqe a răspuns:

Da sigur daca e nou xD