| Aloe a întrebat:

Deci am pațit ceva cu calculatorul, stateam liniștit ma jucam si dintr-o dată se oprește calculatorul; am incercat sa-l repornesc dar nu merge, se poate să se fi ars sursa s-au altceva?! Ajutați-ma va rog

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Posibilitati sunt multe. poate sa fie firele de la contac daca nu mai porneste. dar daca zici ca s-a oprit deodata... nu mai face nimic? nu se aude nimic in el? daca e mut complet poate fi sursa sau placa de baza. ia sursa si incerca cu una de la un prieten. daca e placa de baza e cam nasol. depinde cat e de depasita sa vezi daca gasesti sau nu sa o schimbi

1 răspuns:
| Baton a răspuns:

Scoate curentul de pe el, lasa-l 10 minute apoi reporneste-l.Si al meu mai facea inainte asa. Oricum o problema a fost dar la vremea aia nu aveam bani de componente noi asa ca am ramas cu ele asa, iar acum nu mai face figuri