| Adrian1457355 a întrebat:

Deci am scapat suc pe ecranul laptopului si a intrat pe lângă margini sub ecran.Eu la laptop nu am șuruburi la ecran pentru ca am vrut sa il dau jos sa il sterg de suc cu speranța că nu trebuie inlocuit.Cum as putea sa dau ecranul jos pentru al curăța. Cel mai bun raspuns si ajutator ii

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Mergi la o firma de IT care au service.
Pentru a desface ecranul, trebuie sa desfaci laptopul din toate surubelele si plasticele, apoi desfaci conectarea electronica intre laptop si display si abia apoi poti umbla la display.
Tinand cont de faptul ca toate laptopuri de generatie mai noua nu mai folosesc suruburi, ci plastice, ai sanse mari sa rupi/spargi plasticele si sa se crape chiar si in service.
Daca laptopul merge ok acum, lasa-l asa si alta data mare grija sa NU mai versi nimic pe el!