| Marian12345678910111213 a întrebat:

Deci am și eu o problema cu pc.Nu este un pc nou.Deci sa va explic.Calculatorul pornește și nu se aprinde nici ledul sau de la pornire nici tastatura, nici mausul si nu se vede nimic pe monitor.Nu are cum sa fie de la placa video ca, câteodată o mai ia și merge dar se oprește in 10-15minute.Va rog sa ma ajutați.Dau funda

2 răspunsuri:
| GhitaAndrei2000 a răspuns:

S-ar putea sa fie placa de baza, nu stiu.

| IamKira a răspuns:

Verifica-ti placutele de rami, punele alternativ in slot-uri vezi care dintre ele are probleme, daca ai doar o placuta ia-ti alta si testeaza, ar trebui sa iti functioneze, cat timp nu ai probleme de alimentare (de la sursa), daca ai un aparat de masura testeza capacitatea sursei de curent, vezi ce voltaj iti da.