| Tony_Antonia_1996 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cat costa o reparație de display al unei tablete - esențial A330? Si unde as putea sa o repar în Ploiești?

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Ecranul (display) costa 90 de lei. Touchscreen-ul costa 50 de lei. Astea sunt preturi fara manopera. Daca le-ai spart pe amandoua nu mai renteaza reparatia. Incearca la orice service de telefoale/tablete. Va da comanda de piesa si o inlocuieste. Reparatia te va costa cu manopera cu tot in jur de 100 de lei daca ai touchscreenul spart si 150 de lei daca ai ecranul.