| hagi14 a întrebat:

Deci in total cat am plata ca nu stiu cu toate acestea de jos + site + 2 bodyguarzi+2 barmani+1 dj +camerele de supraveghere + o discoteca misto(numele dicotecii unde ati fost voi vreodata si unde v-a placut)+ de ales un nume pentru discoteca mea+multe altele!

Inainte de a deschide o dicoteca, ai nevoie de spatiu, fie inchiriat fie cumparat.

Este nevoie de infiintarea unei firme, inregistrarea acesteia la Oficul Comertului, ai nevoie de avize, spatiul sa fie izolat fonic, masuratori de zgomot in afara discotecii de la institutii autorizate care se platesc.

Instalatia de sunt & lumini costa undeva pe la circa 20.000 de euro la care se include si mobilierul, barul iar pentru comercializarea de tutun & alcool trebuiesc alte avize, autorizatii si mai ales casa de marcat.

Drepturile de autor pentru muzica se platesc la O.R.D.A, incalcarea legii de autor se pedepseste cu suspendarea autorizatiei a discotecii pe timp limitat ori definitiv si amenda penala, confiscarea oricarui suport ce contine piese audio & video in vederea distrugerii pentru care nu s-au platit taxe de autor si se poate ajunge chiar la privarea de libertate a peroanei/persoanelor daca se gasesc vinovate.

1 răspuns:
| cineva1992 a răspuns:

Asa si care e ideea?