| ForeignO a întrebat:

Deci mi-am cumparat in noiembrie un aparat foto Canon A3000 IS ( primul meu aparat foto), este un aparat foarte foarte bun, dar parca as vrea ceva mai mult (imi place ft mult fotografia, sa fac poze artistice, clare)si de aceea m-am gandit sa-mi cumpar un Canon EOS 1000D.
M-am uitat pe internet despre el si mi se pare foarte greu de manevrat, plus ca e nevoie de obiectiv ( ceea e chiar nu stiu ce inseamna, sau la ce foloseste)

Voi ce credeti? Cum vi se pare aparatul?

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna, acest aparat dupa parearea mea este destul de bun, am citit multe review-uri despre el, si pare ok pentru un incepator.incerca sa citesti de pe cartea de utilizarea(infomatii, cum sa pui unele facilitati) ca sa il folosesti la capacitatea maxima, iar daca tot nu il plac pozele cum ies. eu iti recomand un aparat care nu este compact care au obiective, cam in genu la acesta http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:0 marca de preferat Canon sau Nikon (sunt cele mai bune firme de aparate digitale). Eu de exemplu il prefer pe Nikon D3000 chiar daca esti un pic cam scump. pa