| Bishop a întrebat:

Din cate scrie pe net, din cate am aflat de aici de pe TPU, si din cate mi-au spus prietenii LG GT505 trebuie sa accepte fisiere video MP4. Intrebarea e: La mine de ce nu merge? Cand intru la video, imi scrie in dreptul fisierului respectiv MP4, iar cand dau sa-l deschid imi zice ca nu e suportat. De ce? Eu le transform pe calculator in MP4 cu programe convert si dupa le bag in telefon. Dar nu merg. Am incercat o gramada de programe, Alive MP4 Convert, Convert avi. to MP4, ImTOO MP4 Video Converter, Xilisoft MP4 Converter, MP4 Video Converter si multe altele, si la fel. Pe telefon imi zice ca nu-s suportate. Stiti vre un program de convert care merge sigur?

5 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Încearcă cu fişiere 3gp.

| Cronki a răspuns:

UVS 11Plus (Ulead VideoStudio 11 Plus)
Insert video, sus dreapta ai "Share", alegi "Create video file", alegi MPEG-4, apoi "Mobile Phone MPEG-4" (tested by me)sau.
"Export to Mobile Device" (not tested). bft
P:S: Unele formate video Ex: mkv nu sunt suportate de UVS 11 (trebuiesc convertite inainte) sau poate exista un UVS mai nou care accepta aceste file!

| Bishop explică:

@pepe cele 3gp merg, dar... nu imi place cum se vad. MP4 s-ar vedea mai frumos, mai clar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.surfwithmoney.com/? ref=16285