| Dumitru_Cătălin_1993 a întrebat:

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN cum naibii scap de eroarea asta in crome?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Daca in loc de google.com scrii in bara de URL ( sus ) adresa 172.217.23.174 iti merge?

In cazul asta trebuie schimbata adresa DNS la una care sa functioneze, eventual 8.8.8.8 sau 1.1.1.1. Da un reply aici si iti zic cum sau cauta tu pe google.

| AlexMh a răspuns:

Pentru inceput da-i un network troubleshooting din windows, dupa care updateaza ora PC-ului. Daca nici asta nu merge intri in cmd si scrii asa:
ipconfig /release si dai ENTER
ipconfig /flushdns si dai ENTER
ipconfig /renew si dai ENTER
netsh int ip set dns si dai ENTER
netsh winsock reset si dai ENTER

Daca nu merge dupa toate aceste operatiuni, cu siguranta ai o problema software/driver/virus. Vezi daca iti face la fel in Safe Mode cu Networking. De acolo vei stii ce ai de facut mai departe. Bafta!