| Ion2k12 a întrebat:

Doresc sa achizitionez un router Tenda AC6 sau AC9 si sa il folosesc la un abonament prin fibra optica de la digi de 100mbs
Intrebarea mea e cu cat mai bune sunt aceste 2 routere decat cel standard, oferit de digi? Si cum se configureaza?
Ofer funda!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca inca esti pe 100 de megi, nu are nici un sens sa iti bati capul cu alt router. Vezi la digi, ca daca nu ai mai semnat prelungire de vreun an-doi s-ar putea sa faci upgrade gratuit la 300 mbps.

Bula
| Bula a răspuns:

Aparatura wi-fi montata de Digi pe fibra optica iti va merge cel mai bine, la viteza nominala a abonamentului.
Daca montezi inca un router dupa cel montat de ei, atunci vei avea viteza mai mica,
Daca iti montezi un aparat in locul celui pus de ei, atunci trebuie configurat de ei, va merge tot ca aparatul lor (sau mai incet) si te mai costa si bani in plus.