| Anonim5559 a întrebat:

Draga TPU, planuiesc sa cumpar un laptop nou strict pentru gaming dar nu stiu cu exactitate care ar fi alegerea cea mai buna, anume: ce fel de procesor, GPU, cat de multa memorie RAM sa aiba si asa mai departe. Am nevoie de ajutorul vostru pentru a lua aceasta decizie. Mi-ar placea sa se poata rula jocurile aparute in ultimii ani, spre exemplu: The Forest, Subnautica, Dead by Daylight, etc. Cat de performante trebuie să fie componentele? Cat m-ar costa in mare parte?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Al3x998 a răspuns:

Asta ar fi ok:

https://www.emag.ro/......D203CFBBM/

(Daca il iei pe asta pana pe 30 septembrie o sa primesti 6 jocuri gratis, Battlefield 1, CS GO, Gamer Sensei, Hello Neighbour, World of Tanks, Player Unknown's Battlegrounds)

3 răspunsuri:
| Anonim5559 explică (pentru Al3x998):

Crezi că ar merge decent și jocurile menționate de mine?

| Al3x998 a răspuns (pentru Anonim5559):

Da, vor rula mai mult decat decent.

The forest va merge peste 30 fps pe high, si peste 60 fps pe low.

https://youtu.be/oo5sTrp6ZBY aici este un benchmark cu un laptop putin mai slab ca cel recomandat de mine.

| Anonim5559 explică (pentru Al3x998):

Okay, mersi mult de raspunsuri.