| StefaniaqD3m a întrebat:

Buna! As vrea sa cumpar un laptop bun pentru gaming sau o noua unitate centrala, unitatea mea actuala e praf si se misca foarte lent, nici nu merg multe jocuri din vina componentelor, nu vreau sa ii schimb componentele ci pur si simplu sa iau una complet noua sau un laptop. Totusi, nu am nimic in minte, nu stiu ce placa ar fi buna, ce buget ar trebui, rezolutie, procesor etc. Nu vreau ceva mind blowing incat sa mearga si jocurile cele mai noi, detaliate cu grafici mirifice de imi explodeaza direct, ci ceva sa poata sustina majoritatea jocurilor, sa nu se blocheze la fiecare 5 milisecunde si sa nu dea crash continui. Repet : nu am buget

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai bine o unitate noua decat laptop. O unitate merge mai bine la acelasi pret cu laptopul. Adica daca o unitate buna te costa 3.000, un laptop cu aceleasi performante ajunge la cel putin 5.000. Urmareste-l pe Marius Cucu! Eu cand cumpar ceva verific pe blogul lui: https://mariuscucu.ro/calculator-gaming/

| Wr3nch a răspuns:

3500 ca sa iti mearga si cele mai noi pe minim, 6000 plus mediu, 10000 plus pentru racheta care rupe orice.