| Killa3463 a întrebat:

Dupa Iphone 4 poti face live pe Facebook si de cat este camera de fata(daca se vede ok)?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fata de camera de 3 megapixeli de pe iPhone 3, noua camera foto de la IPhone 4 vine cu autofocus si flash LED si un senzor de imagine back-lit. De asemenea, si calitatea video a fost imbunatatita, cum am spus si mai sus, la o rezolutie HD de 1280X720 de pixeli. Fotografiile sunt mai clare, mai luminoase chiar si in conditii de lumina slaba, iar procesorul A4 si iOS4 au redus considerabil timpul necesar pentru a face o fotografie cu un iPhone. In ceea ce priveste functia de filmare, rezultatul este unul satisfacator, desi inca mai sunt ceva probleme cu claritatea imaginii daca telefonul nu este tinut fix.

Tehnica din spatele noi camere foto este o imbinare intre sporirea numarului de megapixeli, si incorporarea unui senzor de lumina mai sensibil, plasat pe spatele telefonului, si care permite unei cantitati mai mari de fotoni (lumina) sa patrunda. Rezultatul este unul impresionant, pozele sunt de o calitate foarte buna (concureaza cu imaginile HD), iar functiile de 5x zoom digital si setarile on / off / auto pentru flash sunt foarte utile si practice.

| Gonrax a răspuns:

De pe*
Are cameră pe față de 0.3 Megapixeli (cel mai slab posibil).
Pe Facebook nu poate face live.
Nu recomand, e un telefon slab. (Ca toate iPhone-urile, scuze big grin )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti, dar e cam slaba camera