| mihairey a întrebat:

E bun acest laptop pentru a juca jocuri pe el?

http://www.abdcomputer.ro/......d-10e.html

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Nu prea cel putin poti juca jocuri dar placa lasa de dorit la jocuri gen gta4 singularity sau battlefield bad company2 adica nu o sa se compare niciodata placa video de pe laptop cu echivalentul de pe desktop. Un notebook pentru gaming pleaca de la 3000 de ron iar cele mai bune sunt Alienware (clasa de laptopuri pentru jocuri de la Dell). Sfatul meu e altul daca vrei sa te joci alege un desktop in banii astia iti poti face o unitate destul de reusita cu quad core placa de 1gb 4gb dd3 chiar si 8 daca nu iti iei rami pe frecventa mare. solutia de compromis nu prea e buna cui ii convine sa joace noile aparitii pe low si cu 10-15 fps. un notebook pentru gaming poate ajunge si la 6000 de euro iar echivalentul lui in desktop la sfert de pret

3 răspunsuri:
| pac2oo6 a răspuns:

In general de pe laptop nu prea e confortabil sa te joci, dar eu zic ca e bun si o sa iti mearga multe joci noi pe el.

| Ponk a răspuns:

Da e un laptop bun te poti juca linistit pe el
funda?batting eyelashes

| hONEST a răspuns:

Da :) e foarte bun!
Pentru pasionatii de gaming (inclusiv eu :D) recomand http://www.dell.com/......lx/pd.aspx

Pacat ca e cam scump $$$$ si nici nu cred ca se comercializeaza in Europa... Despre unul ca ala am auzit ca ar cantarii ~34kg :O!