| Andreww a întrebat:

E mare diferenta intre nikon d3000 si nikon d3100?:d funda =)

Răspuns Câştigător
| DontForgetMe a răspuns:

Cica 100laughing. Sper sa te ajute asta:
D3000 este un aparat foto SLR extrem de performant în format DX care asigură imagini extraordinare şi o serie de funcţii ce fac fotografierea simplă şi distractivă. Modul inteligent de Ghidare de la Nikon oferă funcţii încorporate de asistenţă prietenoasă, permiţând chiar şi începătorilor să realizeze imagini deosebite. Perfect pentru fotografii pe care nu ştiţi exact cum să le realizaţi, modul Ghidare vă va întreba despre imaginea pe care doriţi să o realizaţi şi va optimiza automat setările aparatului foto pentru cele mai bune rezultate posibile. dacă doriţi să învăţaţi mai multe, puteţi utiliza modul Ghidare pentru a afla cum să ajustaţi chiar dumneavoastră setările. Senzorul de imagine de 10, 2 megapixeli şi performanţa rapidă de focalizare automată asigură imagini precise şi detaliate. Ecranul LCD mare de 3 inci este extrem de convenabil pentru compunerea şi evaluarea imaginilor şi facilitează utilizarea meniului încorporat de retuşare care vă permite să modificaţi imaginile fără a avea nevoie de un computer. D3000 – aparatul foto care vă arată cum să realizaţi imagini uimitoare cu uşurinţă.

Calitate extraordinară a imaginii – senzor de imagine de 10, 2 megapixeli

Sistem de focalizare automată extrem de precus cu 11 puncte şi urmărire 3D

Monitor LCD mare de 3 inci, cu rezoluţie ridicată

Mod GHIDARE – asistenţă intuitivă încorporată

Aparatul foto D3100 incredibil de uşor de utilizat este răspunsul oricărei familii pentru fotografii frumoase. Indiferent dacă este momentul unui portret de familie sau doriţi o imagine clară a bebeluşilor în mişcare, modul Ghid vă arată cum să realizaţi fotografii extraordinare în cel mai scurt timp. D-Movie vă permite să înregistraţi filme full HD şi să surprindeţi acţiunea la calitate extraordinară, indiferent dacă este zi sau noapte. Motorul avansat EXPEED 2 de procesare a imaginii de la Nikon maximizează performanţa senzorului CMOS de 14, 2 megapixeli pentru imagini incredibil de clare în culori intense. Incredibil de uşor pentru un SLR; D3100 oferă modalitatea simplă de a surprinde imagini superbe cu frumoasa dumneavoastră familie, indiferent unde aţi merge.

Senzor de imagine CMOS în format DX, de 14, 2 megapixeli

EXPEED 2: Motorul avansat de procesare a imaginii de la Nikon

Sensibilitate la lumină ISO ridicată (100-3200) - se poate extinde până la 12.800

Mod GHID: asistenţă intuitivă încorporată

D-Movie: Filme Full HD (1920 x 1080)

2 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

100...

| djdani1 a răspuns:

Nu prea!