| justyoung9 a întrebat:

Este adevarat ca mesajele si apelurile efectuate prin Whats App nu pot fi interceptate, urmarite?

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Hai să o luăm logic. Toate apelurile conversațiile pe internet sunt stocate undeva. Deci totul este interceptat, este o iluzie când spui că folosești VPN sau socks-uri și nimeni nu știe de tine. Deci atât pe whats app cât și pe tot internetul totul este stocat undeva (interceptat).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama ca traficul ala trece prin niste servere si daca se vrea poate fi urmarit

| Radu284 a răspuns:

Fara mandat nu, dar cu mandat nu stiu. Adica este posibil ca cei la la Facebook sa le poata decripta daca vor.