| Fidec a întrebat:

Este bun acest laptop, vreau sa il cumpar : http://www.flanco.ro/......black.html

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da este ok deși am găsit mai ieftin aici:
http://www.shopmania.ro/shopping?q=Laptop+Acer+Aspire+E1-571-32324G50Mnks+
Ai avantajul ca îl cumperi din start mai ieftin deoarece este livrat cu Linux deci nu îți mai bagă pe gât Windows(cică gratis, dar prețu licenței e inclusă în prețul acestuia) preinstalat(după ce că îl plătești e și de calitate proastă). Succes

| relian a răspuns:

Stai linistit ca nu se mareste nici un pret.La calculatoare lucrurile stau altfel decit in alte domenii.Un calculator pe zi ce trece se devalorizeaza si inca cel mai rapid dintre multe alte chestii, pentru ca mereu si la intervale de timp scurte apar alte tehnologii si ca urmare ei trebuie sa vinda ca altfel va ramine cu ele pe stoc. Apoi un calculator este bun in fctie de ce vrei tu sa faci cu acel calculator.Trebuie sa stii de la inceput pentru ce il cumpri. Daca e pentru jocuri, sau pentru a lucra pe el grafica, sau doar sa citesti un ziar si sa navighezi pe net si asa mai departe.Sa rulezi pe el jocuri de ultima oara atunci e mai bun un desktop si ala sa aiba cam ce este in top la ora actuala in ce priveste placi video si processor oricum ceva de virf.Sint si laptopuri pentru jocuri dar cel de fata nu este destinat pentru asa ceva.O sa ruleze anumite jocuri dar nu toate si nu asa cum vezi tu pe la magazine sau prin filme.Un laptop care sa ruleze jocuri asa cum fac desktopurile este Alienware.Nu stiu daca sint prin Romania dar pe unde sint eu asa am vazut si chiar si scrie pe ele ca sint destinate pentru jocuri.Ce ai aratat tu aici este slabut pentru a rula jocuri.Sa vezi exact ce iti trebuie sa ruleze jocuri cauta si citeste pe spatele carcasei unui joc pe care tu ai vrea sa il joci pe viitorul tau laptop.Pe fiecare joc este trecut cerinte ce trebuie sa le aibe calculatorul.E cel mai bine asa si nu o sa spui dupa ca uite mam luat dupa cutare. Iara ca sa iti dau un sfat as zice cind cumperi un laptop mereu sa cumperi procesorul si video mare, cit de mare ai tu bani si poti.Restu sa nu te intereseze prea mult.Ma refer la memorie si la hard pentru ca acestea poti fi inlocuite mai tirziu.Procesorul si video sint integrate sint lipite pe placa de baza a laptopului si nu mai ai ce le face.In caz ca vrei desktop atunci la fel sa te uiti la placa de baza sa suporte procesoare de top chiar de tu cumperi unul ieftin si sint mai multe la care trebuie sa te uiti.Dar poti afla intrebind la magazine ca aia au tehnicieni si iti poate explica.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este slab. Cu ddr3 poti pune 8 gb fara probleme ca este ieftin. Placa video este incorporata, deci jocuri slabute.
Nu mi se pare super oferta un laptop la 18 milioane. Daca era i5 era altceva, dar i3 este mai slab decat un core2duo. Hdd desi e mare este la 5400 rpm, nu la 7200.
Parerea mea : cauta un laptop mai ieftin si de diferenta iti pui un SSD si 8 gb ram. Se va misca cu totul altfel.

| JustSmile17 a răspuns:

La acel pret este mai mult decat bun. te sfatuiesc sa te grabesti pana nu se mareste pretul. Si din punct de vedere hardware este foarte bun. Iti merg cam toate jocurile la ora actuala.