| tentea a întrebat:

Este compatibila Placa video Sapphire Radeon HD 5670 1024MB DDR3 128 biti slot pci-express 16x2.1 cu placa de baza Asrock N68-VS3 UCC Bulk Socket AM3 Producator Chipset AMD Model Chipset GeForce 7025 slot pci-express 16x2.0?

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Da, bineinteles, doar are pci expres. nu conteaza ca placa video are pci express 16X2.1 si placa de baza pci express 16X2.0. sunt sloturi pci express si nu sloturi AGP.

| florin1979 a răspuns:

Nu are treaba. stai linistit. asta ar inseamna ca daca ai configuratie cu procesoare Intel, sa nu suporte placi video amd radeon? happy

| florin1979 a răspuns:

Poftim configuratie de pe pc garage. placa video radeon cu procesor Intel. daca tot nu doresti radeon sau ti-e frica iti recomand asa ceva.http://www.pcgarage.ro/......b-192-bit/

| tentea explică:

Asta cu pci express am inteleso dar so potrivi daca ea este sapphire radeon si chipset`ul placii de baza este geforce7025? din cate stiu eu geforce-ul cu radeonul sunt rivali?

| tentea explică:

Zic si eu odata ce sunt rivali si plus de asta nu am mai intalnit la nimeni o configuratie cum zici tu?