| xEmOlOvEx a întrebat:

Este mai ok un telefon codat sau necodat? de ce?
funda!

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Ai mai gasit pe undeva telefoane codate?
Dintre cele vechi, probabil, dar cele vandute de telekom (fostul cosmote) nu cred ca au fost vreo data codate, la Vodafone, noile modele nu mai sunt codate (branduite sunt, dar nu codate), la Orange nu stiu.

| RareşTPUro a răspuns:

Este ok un telefon codat doar daca esti sigur ca nu vei schimba reteaua, deoarece daca ti-l fura careva, este obligat si el sa stea pe acea retea telefonica si daca nu e pe acea retea si are un abonament in alta parte, e bun de returnat "stapanului" laughing.

Daca stii ca nu stai doar pe o retea, atunci nu merita fiindca ce faci cu el? il tii pe post de MP3, aparat foto, stick, etc.

| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

Eu zic ca cel decodat este mai bun, deoarece oricand iti poti schimba caretela!

| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

*Cartela