| Emerad a întrebat:

Este normal ca tableta sa se incalzeasca?

Fiind "Black Friday" m-am gandit sa cumpar o tableta, mai ieftina ce e drept, mai exact una E-BODA modelul Impresspeed 352 cu procesor dual-core 1, 5GHz si 512MB RAM(300 ron).

Mi-am bagat 2-3 joculete si am inceput sa ma joc, dupa 30 minute aproximativ observ ca tableta se incalzeste, dar nu putin, este chiar foarte calda.

Am cautat pe google cum face tot omul "care este treaba cu incalzitul" am vazut ca toate tabletele se incalzesc insa nu sunt lamurit de temperatura ei.

Deci este normal sa se incalzeasca tare?

Răspuns Câştigător
| Ax3LdeV a răspuns:

Nu are legaura cu 'sarbatoarea' Tabletele, telefoanele au racire pasiva adica fara cooler 'paleta aia mica care face vant' e normal sa se incalzeasca

4 răspunsuri:
| adybutterfly a răspuns:

In functie de capacitatea ei de functionare tu o "forjezi" la maxim, ce vrei nene low buget and good produs, calicule, ya un ipad saptamana viitoare si ai sa fii multumit, il am de 2 ani 10 ore baterie, indiferent de forja, si veri fast, este ca nou, (bineinteles uzuri de utilizare are destule, baga la asta infinity blade si vezi apoi si ma scuipi in fata daca gresesc, in final oricare se incalzeste, dar depinde de ce aplicatii ai active in background active, verifica, eu le am majoritatea fara refresh, foar necesare, mess si facebuci!

| supremeKNGSS a răspuns:

Da, este normal

| Emerad explică:

Nu am dat exact de raspunsurile pe care le cautam insa am inteles in mare lucru.

| Tds_Scania_1987 a răspuns:

Nu tableta se incalzeasca pentru ca daca ai incarcatorlul este ma mare de cit ii trebuie se incalzeasca foarte tare

si zim si mie de ce se incalzeasca si un spate si ecranum