| anonim_4396 a întrebat:

Eu imi doresc sa ajung graphic designer dar am tot incercat sa lucrez si pur si simplu n-am pentru cine.
PS:de catva ani ma antrenez din toate punctele de vedere.
Credeti ca mai are rost sa caut? sau sa renunt?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti poti face cont pe site-uri profesionale precum:
www. freelancer.com sau www.upwork.com
Iti afisezi acolo pretul orar si toate programele pe care le stii foarte bine, incercand sa-ti faci putina reclama, ca sa fii solicitat la proiecte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o groaza de site uri de freelance...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Buna,mercii pentru sfat. tu lucrezi in domeniu? Daca da poate ma ajuti cu niste sfaturi si iti dau in privat skype sau ce utilizezi tu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt contabila la o firma care da proiecte in lucru celor de pe upwork.
In trecut am lucrat mult cu cei de pe freelancer.com, dar de 2-3 ani, lucram numai pe upwork, cu romani, care s-au dovedit a fii foarte buni profesionisti si modesti la tarifar.
Fa-ti cont acolo si vezi cum se prezinta ceilalti, ca sa stii sa te prezinti si tu.

PS Scrie-mi aici pe mesaj privat. Prefer totusi sa raman sub anonimat.