| Amusive a întrebat:

Salut,Imi doresc mult sa lucrez ca designer.
Am invatat Photoshop foarte bine si urmeaza Illustratorul.

Cum si unde fac rost de clienti? Nu gasesc nicaieri un job ca photoshoper...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca profesia de "photoshoper" nu exista. Cauta-ti job de grafician/graphic designer, web designer. Sub denumirile astea le gasesti. Sunt o gramada de firme care cauta, dar iti trebuie un portofoliu frumos.

| Amusive explică (pentru anonim_4396):

Ok mercii pentru sfat dar am o intrebare. in ce consta portofoliu? ca eu fac ce imi place, in sensul mai si desenez, mai fac si logo-uri, etc.

| ElSueno a răspuns:

In primul rand iti faci un portofoliu cu absolut toate creatiile tale.
In al doilea rand iti faci cont pe Freelancer.com sau Upwork.com si intri in licitatii pentru proiecte.

| Amusive explică (pentru ElSueno):

Mi-am facut cont dar nu stiu cce sa fac mai departe? Eu folosesc de mult timp photoshop insa, Nu prea am lucrari pastrate ca nu am avut pentru. cine sa fac, nu am stiut ca o sa imi trebuiasca. Am desene digitale facute cu tableta grafica.

| BuffaloSoldier a răspuns:

Fa-ti un canal de Youtube si posteaza clipuri in care faci anumite chestii pe photoshop. Poate gasesti clienti interesati