| sexboy a întrebat:

Eu vreau sa creez un site si nu stiu cum prin ce proga. pot sa creez va rog spunetii

10 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Incearca mai bine un blog. detalii despre siteuri ce ofera asta - http://www.bagatare.ro/2009/09/17/unde-pot-sa-imi-fac-un-blog/

| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro !
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (cum ziceam, de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite şi multe altele. Pe scurt, o platforma deosebit de bogata in functionalitati, dar simplu de utilizat!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| mugurel021978 a răspuns:

O varianta ar fi Dreamweaver, dar in paralel trebuie sa inveti si altceva, cum ar fi: PHP, JavaScript si sa te descurci la editare foto, ex PhptoShop. Mai sunt si alte variante dar incetul cu incetul ai sa le descoperi.

| YepIsSuspended a răspuns:

Cel mai cunoscut este Macromedia Flash

| Anonim_9392 a răspuns:

Lasa-ti programele de specialitate deoparte daca vrei sa faci un site trebuie sa ai ceva cunostine in programare adica:
Daca vrei sa-l faci cu pagini statice (gen http://www.nikconsalt.ro/) trebuie sa cunosti HTML
Daca vrei sa-l faci cu pagini dinamice sunt o multime de oportunitati (PHP, JavaScript, CGI, Ruby, ASP, ColdFusion) dar bineinteles toate au la baza HTML
Daca vrei un site interactiv incearca Flash

| traumatizaNtu a răspuns:

Un site poti face direct in notepad.
Dar cel mai bine, daca nu ai chef sa te apuci sa inveti www, cauta pe google "site builder". Sunt unele site-uri care te lasa sa faci direct pe ele site-ul tau, plus ca iti mai dau si hosting si domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei iti fac eu un site de la a la z te costa 7 euro plata prin sms sau 5 euro plata prin paypa
daca te intereseaza trimitem un mail la wars.sisu@gmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.tpu.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa folosesti NetBeans

| Delya_2771 a răspuns:

Pai nu e greu deloc straight face