| damon2323 a întrebat:

Exista o setare pe undeva in aplicatiile Instagram si Facebook in care pozele sa nu mai fie atat de slabe?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Calitate slabă?
Nu e de vină Facebook sau insta. Contează cât de performant e aparatul pe care il folosesti, atunci când fotografiezi.

Încearcă acestea:
https://www.entrepreneur.com/article/247037

| andreierdna91 a răspuns:

Foloseste un Iphone.
E singurul telefon care foloseste camera asa cum trebuie in alte aplicatii.
Sau daca vrei sa folosesti un telefon cu android nu mai face pozele direct cu aplicatia Instagram sau Facebook, fa pozele/video cu aplicatia telefonului si apoi incarca-le acolo.
Era vorba ca Samsung sa faca niste colaborari cu Facebook/Instagram exact pentru motivul asta dar cu siguranta va fi doar pe modelele lor de top S21, S22 etc.