| anonim_4396 a întrebat:

Exista programe care inregistreaza sunetul pe calculator? un fel de keylogger, dar nu inregistreaza parole si alte lucruri, ma refer la sunet, desigur, fara sa stie cel ce foloseste laptopul pe care e acest program.

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Da se numeste visual basic
poti sa faci cu el ce program vrei tu.

Alt fel exista posibilitatea sa ii faci post de radio on-line din calculatorul lui fara stirea lui doar din niste setari de pe la winamp
trebuie sa mai aiba si microfon omul respectiv ca sa ai cum sa il asculti
ca fraierii au winamp-ul mereu pornit langa ceas
si prin el poti sa auzi tot ce vorbeste fraierul

dar daca fraierul are router atunci iti trebuie neaparat parola de administrare de la router-ul respectiv ca sa poti sa faci in el portforwarding
sau DMZ
Trebuie sa mai aiba si ip real pentru ca alt fel daca nu are trebuie sa faci vpn-uri
sa inchiriezi un server de vps pe care sa instalezi un linux sa il faci server de vpn
sa conectezi calculatorul fraierului in vpn
si pe urma sa te conectezi si tu prin vpn
ca sa fiti in aceeasi retea

Este posibil ca aceste activitati sa fie ILEGALE in tara Dvs.
Lucrurile specificate mai sus au caracter pur informativ si trebuiesc a fi folosite doar in scopuri didactice de catre persoane mature si in deplinatatea facultatilor mintale adica persone repsonsabile pentru faptele lor!