| berlin a întrebat:

Exista un program de editat melodii adica cand ruleaza o melodie nu vreau sa se auda vocea adica so tai vreau doar melodia sa se auda sau negativu nu stiu cum se spune exista asa ceva?

5 răspunsuri:
| ema1ih a răspuns:

Nu cred ca exista, poti sa cauti negativul melodiei pe youtube si dupa sa il downloadezi, dar nu poti sa tai vocea.

| infectieacuta a răspuns:

Exista tutoriale pe Youtube, insa nu vei reusi niciodata sa scoti vocea de pe o piesa, pentru ca e lipita in piesa, si o solutie ar fi sa folosesti un program prin care sa dai "sonoru" mai incet la voce, insa nu va face decat sa-ti micsoreze volumul vocii, si eventual si a negativului. Se va auzi totusi vocea undeva pe fundal, dar mai slab totusi e suficient de slab incat sa poti acoperi cu vocea ta cand faci karaoke happy sau poti cauta daca au acele persoane si negativul, facut la ei in studio, intelegi? Poti micsora vocea, insa tot se va auzi, dar cand canti tu o poti acoperi daca canti mai tare putin. Sper ca te-am ajutat.

| Funkypad a răspuns:

Cu Audacity