| Annitu a întrebat:

Exista vreo metoda prin care as putea sa downloadez Poze de pe Trilulilu?

Răspuns Câştigător
| julliano a răspuns:

Ca sa iei imaginea originala faci asa:
- Apesi unde scrie "Link direct" sub poza (acolo in pagina, cand e mica) si vei observa ca mai jos o sa iti dea adresa acesteia, de exemplu http://www.trilulilu.ro/arteziana1/98206ab9d4879b
Selectezi textul adresei tot si il copiezi apasand tastele Ctrl+C
- Intri apoi pe situl http://www.mfws.ro/trilulilu.ro si unde scrie "Enter url:" pui mausu in casuta si apesi tastele Ctrl+V
Selectezi bulinuta "image" si dai pe butonul "GO". Iti va aparea intr-o alta pagina imaginea.
- Dai click dreapta pe ea si apoi ii dai Salveaza imaginea. sau Save image, Save as.

Poate ti se pare mai complicat, dar daca faci de cateva ori te obisnuiesti. Dar asa lucrezi doar in browser, fara Paint si ai si imaginea originala.

2 răspunsuri:
| Annitu explică:

Chiar...ms tudor!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un buton la tastatura numit: Print Screen Sys Rq, acest buton il apesi dupa ce ai dat la poza de pe trilulilu full screan. Acum intri in programul Paint, o sa alegi sectiunea Edit dupa care dai click pe Paste. Dai X la pagina ca sa iesi si o sa te intrebe daca vrei sa salvezi si tu o sa dai save si gata ai o poza de nota 10.