| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo posibilitate ca PC-ul sa nu mai stocheze în istoric nimic?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt din cate stiu 2 tipuri de istorice cel de pe browser care se face din setarile browserului, pe mozilla stiu destule comenzi daca te intereseaza
Si mai este un fel de indexare a datelor sa ii zic asa care o face sistemul de operare, windows in speta, si aceastea se pot sterge cu ceva softuri speciale
Daca te referi la browser e mai simplu si nu ai nevoie de terte softuri

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te referi la browser?
incognito

| doctorandus a răspuns:

Bagi ChromeOS Flex pe PC si operezi doar ca musafir (guest).

Bine, Google tot va sti ce cauti pe el, dar nu sunt salvate urme pe PC. Cel putin nu in mod permanent (nu sunt pastrate).

| carevaescu a răspuns:

Mmmda, dar trebuie sa fii utilizator destul de avansat.

Cel mai usor ar fi sa virtualizezi systemul de operare. Dar nu e pentru oricune. Mai performant ar fi sa ai o procedura de incarca întotdeauna o imagine de sistem fixa - ca virtualizarea, dar mai sofisticat.

Altminteri, sunt f multe procedee care înregistrează multe aspecte ale interacțiunii tale cu pc-ul. Nici macar modul incognito la browser nu este tocmai incognito.
Ca sa ai un incognito adevărat iti trebuie sa-ti faci propria versiube de browser.

Cum ziceam, nu e pentru oricine, si nu as recomanda sa depui efortul.

| TheGentleman a răspuns:

Da. În biblioteca universității de pe vremea studenției mele, nu puteai salva sau instala nimic pe calculator. Totul se ștergea când îl închideai. Dar nu stiu să-ți spun ce program au folosit sau ce setări

| ReddY25 a răspuns (pentru TheGentleman):

Îți mai aduci aminte în ce an se întâmpla? big grin

| doctorandus a răspuns (pentru ReddY25):

Era un card numit Bitdefender. Se introducea in placa mama.

| TheGentleman a răspuns (pentru ReddY25):

Perioada 2014-2017 și 2017-2019

| TheGentleman a răspuns:

Uite aici răspuns

https://superuser.com/......n-shutdown

Programul se numește deep freeze